Mamuśny torcik

Często, kiedy musimy przejść na dietę i wykluczyć z jadłospisu wiele produktów, z przerażeniem myślimy co w takim razie będziemy jeść? ????

Pamiętam ten dzień, kiedy dostałam pierwszą rozpiskę z protokołem autoimmunologicznym. Najzwyczajniej w świecie się popłakałam, bo to już nie był tylko gluten i nabiał do odstawienia, ale cała masa innych lubianych przeze mnie produktów ????
I powiem Wam, to mnie tylko nauczyło, że najbardziej kuchenne horyzonty poszerzają ograniczenia!

Kiedyś zrobiłabym po prostu zwykły biszkopt z kremem maślanym, owocami i galaretką. Pełen pszenicy, cukru i mleka.
Dzisiaj? Tęskniąc za smakami dzieciństwa szukam zdrowych alternatyw i inspiruję się starymi i nowymi smakami. W ten sposób powstaje coś nowego, coś równie smacznego, coś co pozwoli naszemu podniebieniu poczuć ten smak dzieciństwa na nowo mimo dietetycznych ograniczeń ????

Zajadając się keto biszkoptem kokosowym, najbardziej smakował mi po prostu posmarowany masłem i wtedy przypomniały mi się torty z galaretką robione zawsze latem przez moją mamę ????

Nie było wyboru, musiałam zacząć działać ????

Jakby tu jednak zrobić krem a’la maślany, który będzie lekki, kremowy, smaczny, ale też bez nabiału, aby mogły go zjeść osoby z nietolerancją mleka (a przy okazji również ja)? I tu zaczyna się zabawa ze smakiem, strukturą i poznawaniem nowych produktów????
Po prostu bazuję na swojej dotychczasowej wiedzy, w głowie szukam smaku, który chcę uzyskać, wrzucam do miski co mi do ręki wpadnie, zamieszam, wymieszam, zblenduję i czekam z niecierpliwością na efekty ☺️ Tak właśnie powstał kremusek – mój kolejny smak dzieciństwa, który podbił w Kawiarence już niejedno podniebienie (również zawodowych cukierników) ????

Puszysty biszkopt kokosowy, frużelina truskawkowa, krem a’la maślany na maśle kakaowym, letnie owoce i truskawkowa galaretka ????

Bez glutenu, bez nabiału, bez cukru, bez zbóż, o obniżonej zawartości węglowodanów, więc odpowiednie również na lchf i dla osób na diecie ketogenicznej po adaptacji ????

To jak? Powspominamy wspólnie smaki dzieciństwa? ????❤️


Skład:

Jaja, kokos, erytrol, masło kakaowe, truskawki, żelatyna, owoce


Torcik Mamuśny wykonujemy tylko w wersji Naked Cake

 

CENNIK

MINI

  • 15cm (6 porcji) – 200zł
  • 18cm (8 porcji) – 250zł
  • 21cm (14 porcji) – 300zł
  • 24cm (20 porcji) – 400zł
  • 27cm (30 porcji) – 500zł
  • 30cm (40 porcji) – 600zł

1 porcja = ok 150g

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Jeśli chcesz nawiązać współpracę lub zadać pytanie – napisz do nas lub zadzwoń.

DANE KONTAKTOWE

Tel: 603-127-323
Email: info@zakreconakawiarenka.pl

FORMULARZ ZAMÓWIENIA
[ninja_form id=”4″]