Zakręcona Kawiarenka to miejsce pełne zdrowych słodkości, ale również zdobytych przeze mnie doświadczeń. Wiem co to znaczy chorować, być na ścisłej diecie i być niezrozumianym przez najbliższych, przez lekarzy, a czasem i przez samych siebie. Dlatego swoje bolesne doświadczenia postanowiłam przekuć na misję do spełnienia i pomagać innym – nie tylko wypiekami, ale również wiedzą, wsparciem, dobrą radą.
Dlatego co drugą niedzielę, możemy się spotkać w Zakręconej i porozmawiać o naszych chorobach, dietach i bolączkach z tym związanych, aby zrozumieć problem i łatwiej sobie z nim poradzić. Aby było przyjemniej, robimy to przy dobrej kawie i zdrowym ciachu.
Rozmawiamy jak swój ze swoim, bo nikt tak dobrze nie zrozumie chorego jak drugi chory 🙂
Każde takie spotkanie odbywa się o godzinie 10:00 i jest prowadzone przez specjalistę, który zajmuje się danym tematem. Ja czasem dorzucę parę informacji jako „specjalista własnych doświadczeń”.

 

Jeśli potrzebujesz rozmowy, potrzebujesz informacji z danego tematu, potrzebujesz odrobiny zrozumienia, to serdecznie zapraszamy, będzie nam niezwykle miło Ciebie gościć.

 

Spotkania są bezpłatne.
Ilość miejsc jest ograniczona.
W celu zarejestrowania się na spotkanie, należy wpisać się na listę osobiście w lokalu lub mailowo

 

Adres email: zakreconakawiarenka@gmail.com
Tytuł: Spotkanie rejestracja

 

Informacje, które należy podać przy rejestrowaniu się na spotkanie:

 

Termin i temat spotkania
Imię i nazwisko
Telefon kontaktowy
Ilość osób

 

Nie przyjmujemy zapisów telefonicznie i przez Facebooka.

 

Terminy spotkań edukacyjnych w Zakręconej Kawiarence:

 

21.10.2018 – Być pozytywnie zakręconym mimo bycia (nie)zdrowym

Spotkanie, na które wielu z Was czekało z wielką niecierpliwością – spotkanie ze mną, z moją historią, moją walką i doświadczeniem.

Choruję od 5 roku życia. Od 9 lat mam rzut wszystkich chorób autoimmunologicznych.
Jeszcze 4 lata temu nie miałam siły wstać z łóżka, a lekarze rozkładali ręce twierdząc, że mam anoreksję i depresję.

Hashimoto, celiakia, RZS, podejrzenie crohna, a do całego zestawu przewlekła borelioza, bartonella i yersinioza
Dzięki diecie, suplementacji, zmianie stylu życia i podejścia do „szarej” codzienności udało mi się stanąć na nogi i mimo wszystkim przeciwnościom stworzyć miejsce, które daje radość małym i dużym celiakom, alergikom i osobom z wszelkimi chorobami przewlekłymi.
Dalej walczę, dalej zmagam się z codziennym bólem, niemocą, bezsilnością, ale stoję, funkcjonuję, działam i myślę pozytywnie, uśmiecham się do siebie każdego dnia
Chcę pokazać, że można, że da się, tylko trzeba w sobie znaleźć tę siłę 🙂

Opowiem jak to wszystko się zaczęło, jak przez wiele lat byłam ignorowana przez lekarzy i jak sama szukałam pomocy w postawieniu diagnozy.

Przy zdrowym ciachu i dobrej kawie porozmawiamy jakie robić badania, aby znaleźć przyczynę problemu, jak wprowadzić dietę, jak wytrzymać na diecie i jak poradzić sobie w momencie kiedy nikt nas nie rozumie, a my czujemy się odsunięci, bo jemy i funkcjonujemy inaczej.

Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania i pomóc jak żyć z naszymi schorzeniami
Postaram się Was wesprzeć i dodać Wam siły, aby walczyć o zdrowsze, weselsze jutro 🙂

Na wydarzenie warto zabrać ze sobą bliskich, aby jako zdrowi mogli zrozumieć co się dzieje z naszymi organizmami i że gorsze dni to nasza codzienność, ale staramy się walczyć i uśmiechać mimo ciągłego bólu 😉

Prowadząca spotkanie:

Zuzanna Jankiewicz – założycielka Zakręconej Kawiarenki. Odkąd wykryto u niej zespół chorób autoimmunologicznych stosuje ścisłą dietę, która zmotywowała ją do zdrowego pieczenia. Dzięki temu postanowiła piec dla wszystkich celiaków, alergików i dietujących, aby dawać im odrobinę radości ze swoich zdrowych słodkości, a swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się przy filiżance dobrej kawy z mleczkiem kokosowym i bezgrzesznym ciachu.

 

 

28.10.2018 – „Praca z emocjami w ciele w chorobach autoimmunologicznych”

Podczas spotkania porozmawiamy na temat emocji i ich wpływu na choroby autoimmunologiczne. Jednak nie będzie to podejście psychologiczne. Opowiem o roli emocji w naszym ciele. O tym kiedy sprzyjają zdrowiu, a kiedy tworzą zastoje, przez które chorujemy. Przybliżę podejście do emocji w ujęciu medycyny chińskiej i na tej podstawie wyjaśnię dlaczego warto pracować ze swoimi emocjami nie tylko z psychologiem, ale również poprzez ciało.
Na koniec opowiem o swoim doświadczeniu w pracy z osobami z chorobami autoimmunologicznymi, zarówno jako provider TRE®, jak i akupunkturzysta.

ANNA HOSTYŃSKA – instruktor fitness, pilates, trener personalny, Provider TRE®, akupunkturzysta, założycielka firmy Głęboki Oddech, w której logu znajduje się moje motto życiowe „Weź Głęboki Oddech. Usłysz siebie. Zadbaj o siebie”.

Jak większość osób w dzisiejszych czasach, dostałam predyspozycje do chorób autoimmunologicznych. Przez całe życie dwoiłam się i troiłam (nieodpowiednia dieta, niewyspanie, zbyt wyczerpująca praca, duuużo stresu i zbyt mocnych emocji, nieodpowiedni stosunek do siebie i swojego ciała), żeby wykorzystać te predyspozycje i udało się. Zachorowałam na cały pakiet: celiakia, Hashimoto, atopowe zapalenie skóry, łysienie plackowate. Lekarze jedyne co mogli mi zaproponować to łykanie hormonów i stosowanie sterydów… I tak do końca życia.

Do tego wszystkiego jestem związana zawodowo ze sportem od 15 lat temu. Sprawiło to, że regularnie poddawałam moje ciało istnym torturom treningowym ćwicząc nawet 50 godzin tygodniowo, W 2011 roku uległam wypadkowi, który przekreślił moją karierę taneczną, zmusił do odpoczynku i wywrócił życie do góry nogami. Zaczęłam się intensywnie szkolić, czytać, dociekać, również na temat chorób autoimmunologicznych. Przetestowałam na sobie większość naturalnych sposobów na wyleczenie autoagresji, z różnym skutkiem. Przede wszystkim zafascynowała mnie medycyna chińska oraz praca z emocjami poprzez pracę z ciałem. To wszystko sprawiło, że dziś podchodzę z większym szacunkiem do ciała, zarówno w trakcie ćwiczeń, jak i w życiu. Dzięki temu cieszę się teraz pełnym zdrowiem bez żadnych leków. Wszystkie objawy odeszły. Wyniki mam idealne, wręcz takie jakby w moim ciele nigdy nie było autoimmunologii.

Copyright 2016 zakreconakawiarenka.pl